Jarňasy - Česká Třebová 19.-25. 2. 2005
Tučňáci: Rak, Luňák, Luck
Zápis do kroniky Zapsal: Rak
1.den
Jako každý rok i letos jsme jeli na jarní výpravu. Tentokrát jsme jeli do České Třebové. Na nádraží ČD se nás v sobotu sešlo málo. Jenom šest.. Na nádraží v České Třebové na nás čekali tři agenti a dostali jsme od nich důležitý úkol – měli jsme zničit Matrix. Agenti nás dovedli na tajné místo – do skautské základny, kde jsme celou výpravu přebývali. Zde na nás čekali další agenti. Se všemi jsme se seznámili a jeden agent se jmenoval Morpheus, který věděl kódy od východů z Matrixu. Dozvěděli jsme se ještě, co je to Matrix. Matrix je normální svět, ale zároveň není. Je to svět, který nikdo nepozná, lidi jsou v nebezpečí a proto musíme zničit Matrix. Kdyby se to nepodařilo, tak by byli všichni mrtví. Dali jsme si večeři a šli jsme spát.

2.den
Hned po snídani nám agenti ukazovali, jak se máme bránit, když nás někdo napadne. Pak jsme museli jít s agentem ven. Ukázal nám tři východy z Matrixu. Všechny východy jsme si museli zapamatovat. Celé odpoledne a večer jsme se flákali a hráli hry. Pak jsme šli spát.

3.den
Ráno jsme museli vstávat brzy. Znovu jsme si cvičili bránění. Celé dopoledne jsme si mohli plnit stezky. Po obědě jsme šli ven. Kousek od naší skautské základny tam na nás čekala Vyedma. Ta nám řekla, že jednou bude Morpheus v nebezpečí a že ho jednou chytí nepřátelští agenti. A než to dořekla, už nás našli nepřátelští agenti a hledali nás. Ale podařilo se nám utéct zpět do základny. Po večeři jsme hráli hry. Pak jsme šli spát.

4.den
Celý tento den jsme byli na výletě v Litomyšli. Tam jsme navštívili zámky, hrady a památky. V 6 hodin večer jsme se vrátili zpátky do skautské základny a hned po večeři jsme šli spát.

5.den
Tento den byl nejtěžší, protože jsme měli dost práce. Hned po ránu nám agenti dali úkoly. První úkol byl, že jsme museli sami chodit po městě a zachraňovat agenty. Mapu, kde jednotliví agenti jsou, nám ukázali na počítači. Měli jsme si ale dát pozor na nepřátelské agenty, kteří chodí po městě a mohou nás chytit, proto nám byly přiděleny 3 životy. V tomto úkolu byl nejlepší Rak, protože zachránil nejvíce agentů (6/10). Hned následoval druhý úkol – museli jsme jít ven a Morpheus nám ukázal CD, které jsme museli přenést. CD si k sobě vzal Rak. Cestou nás ale přepadli nepřátelští agenti a strhla se kuličková bitva. Ale Morphea i přes to unesli. Tak jsme se ho vydali hledat. Nakonec jsme ho našli obklíčeného nepřátelskými agenty, Agenti po nás házeli kuličky a my na ně taky. Nakonec to vzdali a utekli. Morpheus nám řekl za to, že jsme ho zachránili, že půjdeme do bazénu. Tak jsme tam šli a blbli jsme tam. Po bazénu jsme se vrátili do základny, navečeřeli jsme se, hráli hry a šli spát.

6.den
Byli jsme unavení a proto jsme se až do odpoledne flákali. Po flákání jsme znovu šli do bazénu. Pak jsme se vrátili zpět do základny. Za chvíli jsme šli znovu ven. Tentokrát jsme museli zničit Matrix. Od agenta, kterého jsme našli, jsme se dozvěděli kód do počítače, který zničí Matrix. Vrátili jsme se zpět do základny, kde na nás čekal počítač. Zadali jsme do počítače zjištěný kód a ve chvilce jsme zničili Matrix. Navečeřeli jsme se a šli jsme spát.

7.den
Poslední den jsme jenom uklízeli a balili. Šli jsme na nádraží a jeli jsme zpět do Liberce. Na nádraží v Liberci jsme dostali Mustangy a byl rozchod.