Bambiriáda 23.-24. 5. 2003
Vedení:Zip, Pavouk, Kim
Členové: Mloci:
Tučňáci:
Bambiriáda je celostátní přehlídka organizací pracujících s dětmi. A vzhledem k tomu, že náš oddíl patří do skautského hnutí, tak jsme se samozřejmě museli také nějak ukázat veřejnosti. Společně s celým okresem jsme se dohodli, že provedeme naše představení společně za celé liberecké skauty. Nejdříve bylo samozřejmě potřeba vymyslet, čím vším se chceme pochlubit veřejnosti a jak přitáhnout lidi k našemu stánku. Vymysleli jsme tedy plno zajímavých věcí a již nastal den, kdy Bambiriáda otevřela své brány. První den (v pátek) se do Lidových sadů sešli hlavně děti, které sem přivedli jejich učitelky ze škol. V sobotu zase přišlo mnoho dětí za doprovodu svých rodičů. Musím říci, že tu bylo opravdu ohromné množství lidí. Dětských organizací tu nebylo také málo, sám jsem jich napočítal kolem dvaceti. Jakožto skauti jsme dostali docela velký prostor, který jsme bezezbytku využili. U našeho stánku si mohl každý ozkoušet třeba namalovat kámen, řezat pilou, vázat uzle, ... . Největším lákadlem však byla kláda zavěšená na provazech, na které si dvojice mohli ozkoušet malý souboj. Nechyběly tu samozřejmě indiánské stany tee-pee, ani informační stánek, kde se mohl každý dozvědět jakoukoliv informaci o skautech. Celá Bambiriáda zavřela své brány v sobotu večer a my všichni se již těšíme na další ročník, který se uskuteční příští rok. O něco málo níže si můžete prohlédnout fotky z této výpravy. V případě, že si chcete prohlédnout některou z fotek v plné velikosti, stačí Vám na ni kliknout.