Výprava na sjezdovky 17. 2. 2007
Trasa:Běžky: Jizerka, Smědava, Knajpa, Čihadla, Krásná Máří, Hřebínek, Nová Louka, Bedřichov Sjezdovky: bazén
Vedení:Jack, Bobr, Kim,
Členové: Mloci: Klíšťák, Šíp, Opic, Maťej
Tučňáci: Roxtidy, Kryton, Holly
Zápis do kroniky Zapsal: Klíšťák
Tato výprava byla poslední výpravou na lyže v tomto roce. Sjezdaři měli ovšem smůlu, protože na sjezdovkách bylo málo sněhu. Proto šli do bazénu. Zato my běžkaři jsme výpravu měli. Sešli jsme se ráno na Rybníčku v dosti katastrofálním počtu. Z bobanů jsem tam byl já a Opic. Z vedení pak Jack a Bobr. Objednaný autobus nás zavedl až na Jizerku. Na Jizerce bylo sněhu docela dost. Sníh byl zmrzlý a hodně to podkluzovalo. Zato bylo nádherné počasí. Sluníčko svítilo, výhled byl překrásný a některé ledové útvary byly úchvatné. Namazali jsme lyže, nasadili a vyjeli jsme společně s ostatními ze střediska, se kterými jsme jeli autobusem. Cesta na Smědavu byla jen z kopce a do kopce. Do kopce nám to moc nejelo. Když jsme tam dojeli, sedli jsme si na zasněžené lavičky a dali si svačinku. Nyní nás čekala cesta do brutálního kopce na Knajpu. Všichni jsme si mázli trochu červeného vosku, aby to tak neklouzalo. Účinek byl sice minimální, ale trochu to působilo. Nějak jsme ten kopec vyjeli. Chvíli jsme čekali na Opice, který s trochu zdržel. Jinak ale dnes předvedl celkem úctyhodný výkon, vzhledem k Opicovým dovednostem na lyžích. Dojeli jsme na Knajpu, kde jsme se trochu posilnili. Z Knajpy jsme jeli na čihadla, kde jsme se zastavili a prohlédli si je. Teď nás čekala pohodová cesta na Krásnou Máří. Na Krásné Máří je skvělá vyhlídka a je z ní nádherný výhled, který jsme si samozřejmě nenechali ujít. Výhled byl opravdu nádherný, díky skvělému počasí. Bobrům a Jackův foťák nestíhali fotit. Z Krásné Máří jsme to vzali přes Hřebínek a Gregorův kříž na Novou louku, kde jsme se občerstvili. Nakonec jsme sjeli do Bedřichova. Tuto trasu jsme zvládli v celkem dobrém čase. Na Fügnerku jsme dorazili o hodinu a půl dřív, než se očekávalo. Dali jsme si symbolický pokřik a šli domů.