Svojsíkův závod 8. 5. 2003
Vedení:Zip, Poletuška
Členové: Mloci: Mamut, Honza, Klíšťák, Dale
Tučňáci: Křižák, Bobr, Opic
Opět po dvou letech byl před námi postupový Svojsíkův závod. Letos se okresní kolo konalo v Hodkovicích nad Mohelkou. Avšak tato akce pro nás začala již na předcházející schůzce, kde byli vybráni lidé, kteří budou na tomto závodě reprezentovat náš oddíl. Svojsíkův závod je soutěž mezi skautskými družinami v různých dovednostech (práce s mapou, zdravověda, šifrování, morseovka, poznávání květin a dřevin, ...). A tak jsme se tedy sešli ráno na nádraží ČD v tomto složení: Zip a Poletuška za vedoucí, naše hlavní soutěžní skupina obsahovala tyto lidi: Křižák, Bobr, Mamut Honza, Dale a Klíšťák. Jako náhradník byl s námi Opic. Cesta až na závodiště byla bezproblémová. Na místě jsme si vylosovali startovní číslo a již jsme čekali, až vyběhneme na trať. Závod jako takový nebyl vůbec jednoduchý, museli jsme zvládnout mnoho nelehkých úkolů. Ale když jsme doběhli, věděli jsme, že se nám nepodařilo rozdělat oheň a tím jsme ztratili mnoho cenných minut. Málokdo již opravdu očekával vítězství, ale pak přišlo vyhodnocení a náš oddíl se umístil na skvělém prvním místě. Nechali jsme za sebou mnoho dalších oddílů a mimo jiné i 26. oddíl od nás ze střediska. Doufám, že v krajském kole (kam jsme postoupili) se nám bude dařit minimálně tak dobře. O něco málo níže si můžete prohlédnout fotky z této výpravy. V případě, že si chcete prohlédnout některou z fotek v plné velikosti, stačí Vám na ni kliknout.