Podzimky uprostřed jizerských… 27.-29. 10. 2006
Členové: Mloci: Šíp, Opic, Luck, Pompo, Chip, Matěj
Tučňáci: Roxtidy, Kája, Luňák, Kryton, Rak
Zápis do kroniky Zapsal: Roxtidy
Podzimky 2006 1.Den:Sraz jsme měli v pátek 27,10 na Fügnerce. Následovala strastiplná cesta přeplněným autobusem do Rudolfova kousek od Bedřichova. Jakmile jsme vystoupili z autobusu, tak před námi byl ještě zákeřnější kus cesty, museli jsme vyjít až na Novou Louku. Na Nové Louce byla už většina lidí mrtvá, shazovali bundy i mikiny a jediné, co nás drželo při životě byli hlášky z trpaslíka. Většina lidí by řekla „dlabu na tebe ty hadronová kebule“ ale my ne, my šli dál. Z Nové Louky to bylo na Blatný rybník už jen kousek a protože je toto místo památné, pamětníci vědí oč jde, a kdo ne, ten se může zeptat Kraba nebo Křižáka. Prostě to tu je takové mystické!!! Jsme tu, vidíme rybník. Seberem síly a dojdem k chatě. Divíme se, že to tu ještě stojí, je trochu nakloněná,ale to nám nevadí, nejsme másla. Polovina „lidí“ se jde ubytovat do chaty a ta druhá polovina se jde trénovat s Lišákem ve Fotbale. Dělali jsme nožičky, stříleli na bránu, prostě hrátky s míčkem. Když se první polovina „ubytovala“,tak se situace prohodily. Takto byla strávena ta část dne, v které svítilo světlo. Tudíž následoval program v chatě. Lišák nám vysvětlil o co tady půjde. A my se dozvěděli, že cela výprava bude o cvrnkacím stolním fotbale. Byl to geniální nápad, mysleli jsme si. Ale už u kupování hráčů jsme přišli na to, že všechna organizace bude tak trochu, trochu víc, zdlouhavější. A tak jen kupování hráčů trvalo až do bůh ví kolika. No jo, banka by svou inteligencí nepřelstila ani čajový pytlík. Ale to ještě nebylo nic oproti zápasům, každý si vytvořil svůj tým, s kterým hrál. Nás by mohl zajímat kupříkladu opicův tým:FK Tvůj Dědek, nebo Roxtidyho:FC Roxi Blatná. Byly 2 stadiony. Dole a nahoře. Stadionu nahoře soudcoval Křižák a dole Lišák. Tato věc fungovala tak, že 4 „lidi“ hráli a zbylých 7 dělalo bordel. Tak takový byl 1.den!!!!!!! 2.Den:Druhý den začal o poznání lépe, už jen tím, že jsme mohli vstávat až v 10.hod. Po snídani následovala držštevní čistka a pak snídaně. Po snídani jsme čekali pokračování ve stolním turnaji, ale to nebylo. Šli jsme ven, odvedli nás do lesa s tím, že si jdem vydělat peníze pro svá mužstva a to tak, že budeme sbírat orchideje v lese, v kterém poletují zvířata, která se pomátla a orchideje hlídají. A když někoho chytnou, tak musí odevzdat orchideje. Ale aby nám nevzali všechno, tak jsme si nasbírané orchideje mohli schovat někam do lesa za cestou. To ovšem bylo něco pro zloděje, kradení orchidejí nebylo zakázáno, a tak si mohl každý přivydělat bez práce, prostě záleželo jen na morální hodnotě toho či onoho člověka. Poté následoval „oběd“. Nebudete mi věřit, ale jelikož vařila Chechta, tak se to dalo i jíst. Po obědě byl jak je zvykem polední klid. Jakmile jsme byli odpočatí, tak jsme šli k rybníku. Tam jsme se rozdělili po družinách. Jedna rozmístila vesnice na jedné straně a druhá překvapivě na druhé. Potom Lišák rozdal upravené papírové koule. Upravené tak, že byly na dlouhé gumě. Cíl hry byl takový, že jsme měli ubránit své vesnice a dobýt ty nepřátelské. Tuto hru vyhráli samozřejmě ti lepší, tedy Tučňáci. Při cestě do chaty přišla ještě řežba o most a potom všichni do Mamuta. V chatě už na nás čekal žlutý banán. Následně byly rozdány peníze za orchideje a za most. Po rozdání peněz následoval strastiplný rádcovský program. Co se všechno od těch rádců nechce. V tomto bloku se hrálo bago, trpaslík s létajícím talířem, elektrárna a jelikož s příchodem Kima přišel i déšť tak jsme museli program přesunout do chaty, kde jsme hráli monopoli. Po tomto bloku následovala další část turnaje. Šlo o hodně. Šlo o postup ze základních skupin poté následovalo vyrovnané čtvrtfinále. A to byl oficiální konec druhého dne. Ten neoficiální konec byl až tehdy, když Roxtidy s Opicem přestali ostatní otravovat se slovním spojením „Tvůj dědek“. A to je konec druhého dne. 3.den:třetí den začal skvěle a jak by taky mohl začít jinak, když jsme mohli spát o hodinu déle, pro ty pomalejší a méně chápaví šlo o to, že se měnil zimní s letním časem. Prostě krása. Po krásné a dlouhé noci se muselo sbalit. Ale ještě před tím se musel dohrát turnaj. Po vyrovnaném čtvrtfinále bylo semifinále dosti jednostranné. Roxtidy a Rak suverénně porazili Káju a Chipa. Ti se utkali v souboji o třetí místo. Vyhrál Chip. Ovšem v tom zajímavějším finálovém to bylo jinak. Góli padali již v rozehře, či první hru po ní. Zápas tedy skončil velmi vysokým skórem. Bohužel pro Raka. No jo no, byl lepší. Nejlepší střelec tudíž Rakův hráč Samuel Eto’o nedostal nic, ale Rak byl obdarován přímo královsky, jen to Šampaňské bylo dětské, a ještě ho na sebe nevycákal. Po tomto vyhlášení tří nejlepších manažerů a hráčů zároveň následoval přesun zpět do vyhřátých domovů. Zatím bohužel jen cesta do Bedřichova na autobus. Ovšem na dohled od zastřešené zastávky nás postihl déšť. Byl tak silný vítr, že se nám až skládaly deštníky. Prostě děs. To nejlepší na tom bylo to, že jakmile jsme došli na zastávku, tak pršet přestalo. Co jiného říci než jen:smůla!!!!!! V autobuse, který přijel za chvíli se většina lidí náležitě zapařila, nebo úplně zvlhla. Po této cestě z chaty opět do civilizace do Liberce, domů, do vany. Jsme na ČSAD v Liberci. Už jen pokřik a fotka a rozchod. A to je konec třetího dne a zároveň konec celé výpravy!!!!!!!