Pracovní četa 23.-25. 6. 2006
Členové: Mloci: Opic
Tučňáci: Roxtidy, Klíšťák, Luck, Chip
Zápis do kroniky Zapsal: Klíšťák
Na tuto výpravu jsme potřebovali, abychom se sešli v co největším počtu, abychom toho udělali co nejvíce. Ovšem moc se nás tedy nesešlo – jen 5. Na nádraží jsme se sešli společně s holkami a 26 tkou. Nastoupili jsme do autobusu, který nás zavezl před Hypernovu, kde jsme přestoupili do objednaného autobusu. Trochu zajímavý začátek. Když jsme přijeli do Vápna na točku, dostali jsme nářadí a vyšli jsme směrem naše louka. Když jsme všichni úspěšně sešli kopec dolů, trochu jsme se porozhlédli, abychom viděli, co zima udělala s naším tábořištěm. Trochu se nám zbortil sklad, mydlo se naklánělo a vyvěračka nebyla v moc dobrém stavu. Poté jsme se šli zabydlet, jako obvykle, do tělocvičny. Když jsme postavili bivaky, šli jsme rozdělat oheň, abychom si mohli opéct buřty. Najedli jsme se a šli jsme pomoct holkám, které hrabali louku. Když jsme dostali padla, šli jsme ještě na chvíli k ohni a pak jsme šli spát. Ráno nás probudil strejda Kuchař, tedy Bobr a následně Mamut zapískal nástup na rozcvičku. Po rozcvičce jsme si šli uvařit. Tentokrát se nám krupička povedla opět výborně, jen Roxtidy z ní udělal opět těsto. Pak jsme každý dostal nějakou práci. Opic, Luck a Chip šli dělat týpakové tyče a já s Roxtidym jsme šli kopat latrínu. S chutí jsme se do toho všichni vrhli. Když jsme večer skončili, byl výsledek docela dobrý. Udělali se nějaké týpákové tyče, byla vykopaná holčičí latrína, naše latrína byla z části vykopaná, vedoucí opravili vyvěračku a holky shrabali louku. Uvařili jsme si večeři a pak jsme ještě chvíli kecali s holkama, ale pak jsme si šli po tak náročném dnu lehnout. V neděli ráno nebyla rozcvička, protože jsme se probudili sami. Uvařili jsme si snídani a já a Roxtidy jsme šli dokonat to včerejší načaté dílo, tedy dokopat naši latrínu. Ostatní šli dělat do skladiště. Když jsme ji vykopali, šli jsme si zabalit. Šli jsme k ohniště, kde jsme sebrali nějaké odpadky a vyšli jsme do toho kopce do Vápna. Když jsme přišli na točku, autobus už tam čekal. Všichni jsme nastoupili a vyjeli jsme směrem Liberec, kde byl rozchod.