Celostřediskové Velikonoce 18.-21. 4. 2003
Vedení:Zip, Kim, Chechta
Členové: Mloci: J.R., Lišák, Čili, Šíp, Luňák, Pepa, Dale
Tučňáci: Radar, Křižák, Bobr, Opic, Cvrček
Zápis do kroniky Zapsal: J.R.
Jako každoročně, tak i letos se sejde celé středisko, aby všichni spolu oslavili svátky jara. Letos byla k tomuto účelu vybrána skautská osada Seleška, která se nachází v Zóně X. Zóna X, také známa pod názvem Area 51, je místo na Zemi s nejčastějším výskytem UFO a jiných mimozemských objektů.Všichni experti na mimozemské jevy se sešli na libereckém vlakovém nádraží kde již čekal transport do zóny X. Ve vlaku obdržel každý zvláštní propustku s povolením vlády U.S.A. ke vstupu do zóny a k provádění vědeckých experimentů. Při samotném vstupu jsme byli podrobeni přísné kontrole, při které nám byly zabaveny nebezpečné látky a prošli jsme detoxikací. Ve výzkumném středisku jsme se nejdříve ubytovali a poté jsme byli rozděleni do šesti skupin. Každá měla svůj kvadrant vymezený směrovou růžicí před vstupem do budovy. Nejdříve bylo nutné posbírat různé části mimozemských objektů. Ty nám vláda proplatila a nechala k dalšímu zkoumání. Za zády vlády však fungoval také černý trh, na kterém se daly věci zpeněžit mnohem výhodněji, ale nesměla vás chytit policie, jinak by vám hrozily vysoké sankce. Takto to fungovalo i s jinými věcmi, jako například mimozemšťan chycený do námi vyrobených pastí nám na černém trhu hodil také pěkný balík.V rámci vědeckých experimentů se každé skupině podařilo také sestrojit vlastní model mimozemšťana se všemi daty o něm a jeho planetě. Jednoho dne jsme byli podrobeni také kosmickému výcviku se všemi náležitostmi (pití vzhůru nohama, běh na trenažéru, i dokonce střelba ve stavu beztíže).Ten samý den večer mezi nás přišel nějaký mimozemšťan který potřeboval doplnit energii lodi energetickými články, které se měly nalézat na místě vyznačeném na mapě, kterou měla vláda spojených států. Nechtěla nám ji dát celou, ale po částech. Vždy za splněný úkol dostaly první tři skupiny jednu část. Chybějící části bylo možné za značnou sumu dokoupit. Poté se skupiny vydaly na strastiplnou cestu za energetickými články. Každá skupina musela donést jeden a to se všem skupinám povedlo. Některým rychleji, jiným pomaleji, ale všichni to dokázali! Mimozemšťan byl velice rád, že jsme mu pomohli, poděkoval a odletěl na svou planetu. Všichni pozorovali start jeho lodi, který stál opravdu za to. Poté nastalo vyhodnocení nejlepší skupiny a udělování cen.V pondělí ráno se kluci hned vrhli na holky, které se nestačily schovat a tak dostaly za vyučenou. Kluci taky dostali, ale vajíčka. Ať žije spravedlnost! Už se všichni těšíme na příští Velikonoce, ale o tom až příště.