Pouze když jsi připraven ... 5. 4. 2003
Vedení:Zip, Kim, Krab, Chechta, Miloš, Poletuška, Pavouk
Členové: Mloci: J.R., Lišák, Čili, Honza, Klíšťák, Šíp
Tučňáci: Králík, Bobr, Radar, Mamut, Rak, Opic, Luňák, Pepa
Zápis do kroniky Zapsal: J.R.
Sešli jsme se v osm hodin na náměstí před radnicí. Tento den byl ve většině městech skauty pořádán zajímavý a zábavný program. My jsme se s ostatními středisky měli na starost Liberec. Počasí nebylo nic moc, ale přesto nás přišlo dost. I účast civilních obyvatel byla dosti dobrá. Před radnicí byla postavena tee-pee a různé altány s propagačními materiály. Hlavní hra probíhala takto: pětičlenná družstva se u písaře zapsala a poté se odebrala ke králi, který jim pověděl o libereckém pokladu ukrytém v podzemí. Ti se potom vydali na cestu plnou úkolů potřebných k získání částí mapy až k samotnému pokladu, který hlídal strážce. Všichni, kdo se k pokladu dostali (mimochodem i naši mladší členové pod vedením Opice) obdrželi spoustu krásných cen a byli šťastni že tak krásně strávili dopoledne. Poté se opět mladší členi odebrali s Chechtou a s Krabem do botanické zahrady, mezitím co my starší jsme učili na náměstí průchozí lidi morseovce, uzlům, práci s mapou a s busolou a spoustě jiných důležitých skautských dovednostem. Ve tři hodiny jsme se přesunuli do klubovny, kde jsme nacvičovali na zítřejší MRŠ. O této akci o nás psali ve všech regionálních novinách - články si můžete přečíst o něco málo níže. Mimo jiné jste o nás mohli slyšet také ve všech rádiích a byli jsme také v televizy. Této akce se zúčastnili tito lidé: Zip, Kim, Pavouk, Krab, Chechta, Poletuška Miloš, J.R., Lišák, Čili, Honza, Králík, Bobr, Radar, Mamut, Rak, Šíp, Opic, Luňák, Pepa a Klíšťák.