Běžky + sjezdovky I. 11. 1. 2003
Vedení:Jack, Zip, Kim, Pavouk
Členové: Mloci: Opic, Lišák, Radar, Tomáš, Klíšťák, Rak, Aleš
Tučňáci: Orel, Dale, Šíp, Luňák, Čili
Začal nám nový rok a s ním nám také začali nové výpravy s oddílem. Jako pravidelně jsem zahájili naší činnost výpravou na lyže. Stalo se již pravidlem, že lyžařské výpravy jsou dělené a každý si může vybrat, zda by raději jel na běžky, nebo sjezdovky. Ráno jsme se sešli na nádraží ČSAD. Na běžky se rozhodli jet tito lidé\\\" Jack, Opic, Lišák, Radar, Tomáš, Klíšťák, Rak a Aleš. Sjezdovkám dali přednost tito lidé\\\" Zip, Pavouk, Kim, Orel Dale, Šíp, Luňák a Čili. Společně jsme všichni vyjeli autobusem do Bedřichova. Zde se běžkaři vydali na trasu na Novou louku, dále pak na Černou Nisu a zpět do Bedřichova. Sjezdaři vyrazili na bedřichovské svahy, kde si koupili permanentku na vleky a začali si užívat sjezdového lyžování. Rozdělili jsme se po dvojicích a každá dvojice dětí měla k sobě jednoho vedoucího. Zkusili jsme si také průjezd před sněhovým dělem. Musím uznat, že to nebyl ten nejlepší nápad, neboť poté jsme vypadali všichni jako sněhuláci. Kolem jedné hodiny jsme uznali, že jsme se již vysjezdovali až dost a vyrazili jsme do nedaleké restaurace, kde jsme si dali oběd. Ve tři odpoledne jsme se sešli společně s běžkařemi a vyrazili jsme společně autobusem zpět do Liberce.