Výprava do Velenic 27.-29. 9. 2002
Vedení:Zip, Pavouk, Kim, Poletuška, Akéla
Členové: Mloci: Lišák, Mamut, Čili, Klíšťák, Šíp, Rak
Tučňáci: Bobr, Králík, Radar, Opic, Tygr, Aleš, Tomáš
Nastal konec září a nás čekala jako každý rok vícedenní výprava někam do přírody. Rozhodli jsme se, že naším cílem bude pro tentokrát tábořiště vlčat u Velenic. V pátek jsme se sešli na nádraží ČD v tomto složení: Zip, Pavouk, Poletuška, Akéla, Bobr, Králík, Radar, Opic, Tygr, Aleš, Tomáš, Lišák, Mamut, Čili, Klíšťák, Šíp a Rak (později za námi ještě přijel Kim). Vláček nás dovezl až do Brniště a nám začala první hra. Měli jsme za úkol se podle mapy dostat na určené místo. Všem kromě vedoucích se to docela povedlo. A když se našlo i vedení, vyrazili jsme již docela za tmy na naše tábořiště do Velenic. První noc jsme se rozhodli, že strávíme v místí ohromné jeskyni. Noc proběhla zcela klidně a všichni jsme se krásně vyspali. Ráno se nám zjevil král Karel IV. se svoji manželkou a sdělili nám, že má touhu postavit nové hlavní město a vybral si dvě naše družiny. Každá prý měla postavit jedno město a získat pro něj co nejvíce práv a privilegií a král si nakonec vybere, které se mu bude více zamlouvat. A tak jsme vyrazili stavět město. Jakožto paláce nám posloužili stany, které jsme s sebou měli. Nyní, když jsme měli město postavené, začali jsme pro něj získávat práva. První z nic bylo právo várečné a naším úkolem bylo uvařit co nejlepší pivo. Následovalo právo mílové (štafetový běh), lazebnické (kadeřnické úprava královské rodiny), kuchařské (vaření jídla), krejčovské (vytvořit co nejoriginálnější módní přehlídku), lovu (chytání zvěře po lese), hrdelní (předvést co nejefektivnější popravu). K večeru, kdy jsme již každé město mělo již plno práv za námi opět přišel král, aby spočítal naše práva. Náhoda tomu chtěla, že obě družiny měli stejný počet práv. A tak král Karel IV. rozhodl, že hlavním městem se stane to, jehož občané naleznou již léta schovaný královský poklad. Každý člen družiny musel projít dlouhou, temnou chodbu, kde musel nalézt část zprávy, která tu byla rozmístěna. Poté, co se každé družině podařilo zprávo složit, vydali se co nejrychleji na místo, kde se měl poklad nacházet. Zde museli ještě správně zodpovědět na tři otázky mudrce a ten jim pak vydal poklad. Celkově se toto vše lépe podařilo Mlokům a tak král mločí město pasoval na královské. V neděli jsme si již jen zabalili, došli jsme zpět do Brniště a vydali jsme se vlakem zpět domů. České dráhy tomu chtěli, že jsme se vrátili asi o půl hodiny později, ale i toto malé zdržení všichni přežili a po pokřiku a rozdání Mustangů jsme se všichni vydali domů.