Výprava do Hrádku nad Nisou 27.-31. 10. 2004
Trasa:Ubytování ve skautské klubovně v Hrádku, výlet na Popovu skálu
Vedení:Kim, Radar, Mamut, Králík, Lišák, Bobr, Zip (na noci)
Členové: Mloci: Klíšťák, Cvrček, Opic, Rak, Luňák, Luck
Tučňáci: Roxtidy, Beebob, Šíp, Pompo
Nováčci: Kryštof, Kája, Marek
Zápis do kroniky Zapsal: Opic
1.den 27.10.04
Ve středu 27.10.04 jsme se sešli v hojném počtu na nádraží ČD. Jak už název napovídá, jeli jsme do Hrádku nad Nisou. Byli jsme ubytováni v místní skautské klubovně. Hra, která nás provozovala celou výpravu byla o Tajných agentech z Ministerstva vnitra. S Mamutem jsme si zahráli pár her jako např: kdo vydrží nejdéle pod vodou, udělat kliky, sedy-lehy. Ještě jsme si zahráli pár deskových her a šli do hajan.

2.den 28.10.04.
Dnes k nám přišel pan Klobáska a dal nám plán města. Ale pozor! V plánku chyběly části které jsme měli dokreslit. Mělo to však háček, nesměli nás přepadnout agenti a neprozradit základnu (klubovnu). Učinili jsme tak, naštěstí nás nezajali. Ale mloky málem chytili, ale naštěstí mloci utekli. Večer jsme si opět zahráli nějaké ty deskové hry a šli spát.

3.den 29.10.04
Dnešní den byl zajímavý. Z včerejších nahrávek ze štěnic jsme se dozvěděli, že máme jít na pochod přes Barborku, Sedlický špičák, Popovu skálu a Dolní Sedlo. Na těchto stanovištích jsme našli látku proti biologickým zbraním. Látku jsme bez problému našli, akorát Tučňákům se rozbila zkumavka s látkou. Hodní Mloci jim přidali dvě kapky. Cestou ke stanovištím jsme hráli hry: bomba (rychle na zem), potopa (alespoň 1m nad zemí) šváb (lehnout si na záda a házet rukama a nohama) šípková Růženka (stát ani se nehnout), skryj se. Z Dolního Sedla jsme šli zpátky do klubovny. Večer jsme si zahráli hru se židlemi např: seřadit od nejvyššího, od nejtěžšího, od data narození. Potom už jsme byli tak unavení že jsme šli radši spát.

4.den 30.10.04
Dopoledne jsme si dodělávali nehotové plány měst. Když jsme to měli hotové tak jsme hráli s Radarem hry. V odpoledním klidu si chytří lidé plnili stezky. Tento den také Klíšťák splnil první stupeň. Odpoledne rádci šli ven a měli nakreslit mapu, kudy šli nám schovat poklad. Poklad jsme úspěšně našli. Byly to dvě mrkve. Ale pak se to stalo! Večer nám Klobáska řekl, že musíme najít agenty a nalít jim do biologických zbraní látku. Vyšli jsme ven a šli jsme ke stanovištím. Autobus. nádr., ČD nádr., Lid. dům, Pohotovost, Dolní náměstí, …. Na těchto stanovištích jsme našli Indicie např: kostel, krteček, houpačky ….. Tam, kde se to všechno propojovalo jsme našli zprávu. Jak už bylo ve zprávě označeno vydali jsme do Staré cihelny. V ní nás čekali agenti. Nalili jsme jim látku do biologických zbraní a šli do klubovny. Protože už bylo pozdě, šli jsme spát.

5.den 31.10.04
Dnes už se nezbývalo jen loučit, ale také balit a uklízet. Když už bylo všechno hotovo šli jsme s Králíkem hrát Fotbal. Když jsme si krásně zakopali, tak jsme hodili batoh na záda a šli na nádraží. A už nás vlak vezl do Liberce.