Výprava na běžky II 14. 1. 2006
Trasa:Běžkaři: Bedřichov - Nová louka - Hřebínek - Maliník - Česká chalupa<br /> Sjezdaři: lyžařský areál v Harrachově
Vedení:Zip, Kim, Bobr, J.R.,
Členové: Mloci: Klíšťák, Beebob, Luck, Pompo, Opic, Rak.
Tučňáci: Šíp, Luňák, Kryštof.
Běžkaři: Zima byla v plném proudu a tak se uskutečnila druhá výprava na běžky sjezdovky. Já jsem byl běžkař tak o sjezdařích řeknu jenom to, že byli v Harachově a sjezdovali. My běžkaři jsme se sešli na ČSAD v 8:15 s ostatními Mustangy a jeli jsme společně objednaným autobusem do Bedřichova. Zde jsme si nasadili lyže a vyjeli jsme. Neujeli jsme ani 50 metrů a museli jsme zastavovat – Kimovi se přetrhl pásek u hůlky. Když to opravil tak jsme vyjeli. Cestou jsme se ještě zastavili na jedné rampě, kterou jsme sjížděli. Pak jsme jeli na Novou louku. Opic a Pompo docela tempo zvládali ale Luckovi to moc nejelo. Když jsme tam dorazili tak jsme si dali svačinu a uspořádali jsme závod s holkami, které nás porazili. Pak jsme se vydali směrem na Hřebínek. Po několika náročných stoupáních a projížďkou lesem jsme se dostali na normální cestu, po které jsme dojeli na Hřebínek. Odtud jsme jeli na Maliník. Pak jsme sjeli na Českou chalupu, což nebylo tak jednoduché jelikož na cestě byly popadané stromy. Nedojeli jsme ale v plném počtu. Kim, Opic a Luck ještě dojížděli a tak ti co dojeli včas jeli autobusem na Fugnerku, kde byl rozchod.

Sjezdaři: tentokrát jsme se rozhodli vyrazit trochu dále a to do Harrachova. Znamenalo to však sraz naprosto nekřesťansky brzo a to již v půl sedmé. I přes tuto skutečnost jsme se sešli ráno na nádraží v docela slušném počtu. Vyrazili jsme tedy autobusem do Tanvaldu, kde jsme přestoupili a pokračovali do Harrachova. Sjezdovky byly krásně upravené a počasí nám také přálo, no prostě perfekní lyžování. Ani těch lidí nebylo tak strašně moc a tak jsme si to krásně užili. J.R. celou dobu testoval, co dokáže na svém novém snowboardu a bylo se na co koukat :). Ve dvanáct jsme skončili s lyžováním a vydali jsme se do blízké restaurace na jídlo. Zde jsme také zjistili, že cesta zpět nebude tak jednoduchá, jak se na úvod zdálo. Autobus, kterým jsme měli jet totiž z Harrachova vůbec nejel a museli bychom na něj jít asi 4 kilometry. To jsme vzdali a rozhodli jsme se počkat na autobus, který pojede z Harrachova. Drobné zpoždění nikomu nijak zvlášť nevadilo až možná na oibsluhu restaurace, která si to s námi moc užívala :). Konečně jsme se dočkali autobusu a tím jsme se vydali do Tanvaldu, zde jsme přestoupili na vlak, který nás dovezl až do Liberce. Po pokřiku jsme se rozešli každý do svého domova a mohli jsme rodičům vyprávět, jak je v Harrachově krásně.