Výprava za záchranou světa 13. 11. 2004
Trasa:Stráž nad Nisou – Hitlerova dálnice – Karlov pod Ještědem – Hamrštejn – Machnín – autobusem do klubovny (kvůli nepřízni počasí)
Vedení:Lišák, Králík, Pavouk, Mamut, Akela, Křižák
Členové: Mloci: Dale, Klíšťák, Opic, Rak, Luňák Tučňáci
Tučňáci:
Zápis do kroniky Zapsal: Šíp
Tak jsme se 13.listopadu v 7,45 zase sešli na Fügnerce. Každý kdo dorazil byl už mokrý, protože už od rána hrozně lilo, takže naše deštníky a pláštěnky jsme nenechali zahálet. Když jsme se konečně všichni sešli, tak jsme vyrazili na cestu. Nastoupili jsme na autobus (třiadvacítka) a svezli se až do Stráže nad Nisou. Od zastávky jsme šli k lesíku, kde nám Králík oznámil, že svět budeme zachraňovat před drakem, a pak se vydal na průzkum do lesa a my jsme se zatím nasvačili. Když se vrátil Králík, tak nám oznámil, že v lese drak poztrácel zuby, oči atd. v podobě barevných papírku. Pak jsme se vydali do lesa, ale papírky byly jenom na cestě, takže se sbíráním nebyl problém. U poslední kupičky jsme našli pracujícího dělníka (Lišáka), který nám oznámil, že se mu ztratili jeho společníci (další dělníci) a další vybavení (jeřáby apod.). Tak jsme se rozhodli že mu pomůžeme. Tak jsme se zase sebrali a šli jsme to oznámit na kraj lesa svým vedoucím a zase jsme se vrátili k dělníkovi ten nám ještě ukázal buzoly a azimut, které našel a dovedl nás na místo, kde je našel. Odtamtud jsme naměřili azimut a šli jsme tím směrem, kde jsme našli kufřík a v něm vysílačku (bez baterek) a mobil. Taky tam byl dopis od policie ve kterém stálo, že plány (které hledáme) jsou uloženy v Machníně (dělník – Lišák se domníval, že budou na nějakém významném místě). Tak jsme se vydali hledat plány, až jsme je našli ve zřícenině hradu Hamrštejn, odkud jsme pospíchali na autobus číslo šestnáct, kterým jsme se svezli do Ostašova (zastávka Karlinky) odkud jsme se vydali do klubovny a cestou (konečně) přestalo pršet. V klubovně jsme se nasvačili, plnili stezky a někdo si zahrál nějakou stolní hru. Když bylo hezky, tak jsme si zahráli fotbal (ve kterém Tučňáci porazili Mloky) a pak jsme se sbalili, šli na tramvaj a pro koho měli přijet rodiče, ten vystoupil na nádraží, jinak každý už jel, kam chtěl.