Vánoční výprava 15.-18. 12. 2005
Trasa:Nové Město pod Smrkem
Vedení:J.R., Radar, Kim, Zip, Bobr, Křižák, Honza, Dale, Lišák, Frenky, Špága, Zub, Muf, Svišť, Jack, Krab, Chechta, Medvěd
Členové: Mloci: Cvrček, Šíp, Opic, Luňák, Kája
Tučňáci: Roxtidy, Klíšťák, Luck, Kryštof, Pompo
Zápis do kroniky Zapsal: Klíšťák
1. den
Další rok oddílové činnosti byl je za námi a před námi poslední výprava. A to již tradiční vánoční výprava. Tentokrát jsme jeli do Nového města pod Smrkem. Sešli jsme se ve čtvrtek na nádraží ČD a jeli vlakem do Frýdlantu a pak jsme přesedli na vlak do Nového města. Zde jsme dostali úkol: po družinách najít a dojít ke zdejší skautské základně. Za pár minut ji našli obě družiny. Pak jsme šli dovnitř. Chata vypadala trochu neútulně ale bývaly i horší. Když si každý nahoře vybalil, šli jsme na večeři. Po večeři k nám přišli zástupci 2 reklamních firem – Peach U.S. a Malaga. Tučňáci byli přiděleni k firmě Peach U.S. a Mloci k firmě Malaga. Řekli nám, že budeme mít za úkol tvořit různé reklamy za které budeme dostávat Mustangy podle kvality té reklamy. Pak jsme se ještě podívali na notebooku na Simsny. Jelikož bylo už pozdě večer šli jsme spát.

2. den
Ráno jsme měli budíček trochu později. Po snídani dostali Mloci za úkol udělat si logo, znělku, nějaký slogan na firmu ve které jsme. Tučňáci měli za úkol udělat na notebooku prezentaci firmy. Oba úkoly byli časově omezeny. Pak jsme se prostřídali. Následoval oběd. Po obědě jsme šli ven a zahráli jsme si hru ve které bylo účelem chytit míč a vyřazovat členy druhé družiny. Mloci ji vyhráli a proto si mohli vybírat lepší reklamní nabídku. Mloci si vybrali reklamu na firmu Baťa a na Tučňáky zbyla reklama na firmu UG okna. Pak jsme měli čas reklamu vymyslet. Měli jsme ale také omezení a to, že v každé reklamě se museli použít nějaké předměty a délka reklamy nesměla přesáhnou 1 minutu. Když si každá družina vymyslela a následně natočila svou reklamu byl tu další úkol: udělat teleshoping na nějakou věc. Mloci měli teleshoping na zubní kartáček „Kartáčomej“ a Tučňáci na hůl. Když byly i tyto reklamy natočeny, šli jsme do bazénu, kde jsme se všichni pořádně vyřádili. Když jsme se vrátili, byla večeře. Po večeři jsme si zahráli hru Twister shlédli jsme a následně vyhodnotili vše co jsme přes den dělali a pak jsme šli spát.

3.den
Každý jsme se na tento den těšil jelikož to byl ten štědrovečerní. Hned po snídani byla velmi dlouhá hra: měli jsme za úkol chodit po městě a získávat body. A způsobů jak bod získat bylo hodně: měli jsme vyluštit křížovku – pomůcky byly na různých místech po městě. Pak nafotit co nejvíce vyfocených míst (každá družina měla foťák a tam ty fotky byly nahrané) a znovu co nejpřesněji je vyfotit. Dále získat nějaké věci a zvedat telefon v budce vždy jednou za půl hodiny (volali vedoucí). V konečném vyhodnocení byli o 3 body lepší Tučňáci. Když jsme se vrátili zvenčí a trochu si oddechli následovali samozřejmě vánoční tradice: lití olova, řetězy, výroba lodiček a svíček a dělání cukroví. Když jsme s tím byli hotovy šli jsme nahoru a hráli jsme různé hry. A asi za hodinu jsme se všichni seřadili a šli do jídelny, kde byl krásně prostřený stůl s cukrovím, ovocem, coca colou a svíčkami. Každý dostal bramborový salát a klobásu, Zip měl jako vždy proslov a pustili jsme se do toho. Po večeři. jsme ještě čekali než přijde Ježíšek s dárky. Když se tak stalo, šli jsme ven na zahradu kde byl stromeček se spoustou dárků. Když jsme si je rozdali a rozbalili pouštěli jsme ještě lodičky i když ne už takové jako kdysi. Pak jsme šli nacpaní spát.

4. den
Ráno po snídani si každý zabalil a hráli jsme ještě nějaké hry. Pak jsme museli uklízet. Když byla chata uklizená šli jsme na vlakové nádraží a vlak nás dovezl do Liberce. Zde jsme si dali poslední pokřik v roce a byl rozchod.