Výprava na liberecké předměstí 10. 12. 2005
Trasa:Mloci: Rochlice (autobusová zastávka LVZ) - Vesecký rybník Teich - Mojžíšák - Vratislavice<br /> Tučňáci: Vratislavice kostel - Teich - Mojžíšák - Vratislavice
Vedení:Lišák, Bobr, Kim, Zip
Členové: Mloci: Šíp, Opic, Rak, Kája
Tučňáci: Roxtidy, Klíšťák, Pompo, Kryštof
Nováčci: Lukáš
Zápis do kroniky Zapsal: Klíšťák
Tato výprava byla trochu netradiční. Každá družina se ráno v 9:00 sešla na jiném místě - Mloci na Šaldově náměstí a Tučňáci na Fugnerce. Na Mloky tam čekal Lišák a na Tučńáky Bobr. Každá družina se pak přesunula na jiné místo - Mloci jeli 24kou a Tučňáci jeli do Vratislavic. Zde jsme doslali GPSku na které byla uložená trasa. Podle GPSky se obě družiny dostali na jedno místo - k rybníku. Kousek od rybníku byla louka, kde jsme strávili většinu výpravy. Hráli jsme tu hry jako třeba na čápy a žáby, na číšníka, na obry, čarodejnice a trpaslíky. Také jsme tu tvořili rekordy. Když jsme se dosti vyblbli tak Tučňáci dostali GPSku, a keramickou želvu. Meli za úkol jít a nahrávat projitou trasu na GPSku a nakonci někam ukrýt tu želvu. Mezitím Mloci hráli hry na druhé GPSce. Když se Tučňáci vrátili dali GPSku Mlokům a oni měli za úkol jít podle nahrané trasy a objevit a přinést tu želvu. Když ji až po tom co jim Bobr poradil našli, někteří byli úpně od bahna jelikož kolem rybníka byly samé bažiny a potoky a blbě se přes ně přelézalo. Mezitím si i Tučňáci zahráli hry na GPSce. Jelikož už bylo pozdě, vydali jsme se společně na tramvaj Vratislavic. Ještě jsme se ale zastavili na jednom místě kde i Mloci připravili trasu pro Tučňáky. Pak jsme ale opravdu šli na tramvaj, která nás dovezla na Fúgnerku a byl rozchod.