Podzimní rádcovský kurz, aneb… 18.-20. 11. 2005
Trasa:Liberec - Osečná - Liberec
Vedení:Zip, Frenky, Claudie, Dale, Lotka, Mamut, Křižák, Bobr, Krab, Chechta, Merry, Borda, Špága
Členové: Mloci:
Tučňáci:
Zápis do kroniky Zapsal: Klíšťák
1.den
Tato výprava byla pro rádce a podrádce z našeho střediska, z majáku, ze stopy atd. Sešli jsme se všichni odpoledne na nádraží ČSAD a odtud jsme jeli tramvají do naší klubovny v Hanychově. Zde jsme vyplnili dotazníky a byli rozděleni do šesti skupin. Každá skupina dostala CDčko a obálku s informacemi. Obálku jsme ale měli otevřít až po tom co se podíváme co na tom CDčku je. Každá skupina potom vyrazila. Všem skupinám se podařilo shlédnout z CDčka videoklip kde jsme se dozvěděli od Kraba a Frenkyho, že máme být v 18:10 na autobusovém nádraží a že v té obálce, kterou jsme dostali je spousta náročných úkolů za Vyvolenky. Když jsme se v 18:10 sešli na ČSAD měla každá skupina dosti úkolů splněno jako např: přinést co největší krabici, získat razítka z Babylonu a hotelu Praha, zjistit kolik stojí pizza bazén atd. Poté jsme jeli autobusem do Osečné kde se nacházela vila Vyvolených – tedy tělocvična. Když jsme se dostali dovnitř nějaký čas jsme strávili na chodbě, jelikož každý musel jít na Casting a focení. A potom jsme konečně ocitli v té místnosti kde jsme byli vlastně celou výpravu – místnost Vyvolených tedy tělocvična. Zde jsme se posadili a Libor Bouček alias Zip nás uvítal a přešli jsme k vyhodnocování úkolů, které jsme dělali v Liberci. Každá skupina dostala tolik Vyvolenek kolik si zasloužila. Vyvolenky byly po dobu výpravy něco jako peníze a mohli jsme je získat ale i ztratit. Potom si každý musel vybalit batohy, jelikož jsme si některé své věci museli vykupovat abychom je vůbec mohli používat. Pak když si každý zaplatil 5 Vyvolenek, mohl jít na večeři. A na závěr prvního dne jsme se dívali na naše videa z Castingů a naše fotky. Pak jsme šli spát.

2.den
Ráno nás probudila znělka Vyvolených a další jiné songy které vedoucí pouštěli z notebooku. Pak nás Frenky donutil vstát a jít na rozcvičku. Když jsme byli dostatečně probuzení, následovala snídaně. Po snídani jsme začali hrát spoustu her až do večera. Jako například: zpívání, vymýšlení slov které začínají na vy, střelba míčem do brány, hod toaletním papírem – tak aby se ho co nejvíce odmotalo, hledání míčku poslepu, udělat nějakou sochu na téma Vyvolení, riskuj, různé seřazování ve skupinách – podle barvy očí, vlasů atd. Samozřejmě, že jednotlivé skupiny byly za ty hry ohodnoceny Vyvolenkami. Každý měl možnost jít také do zpovědnice a zde získat nějaký tajný úkol. A jelikož už nastal večer, šli jsme spát.

3.den
Ráno nás opět probudila znělka Vyvolených a následovala rozcvička a snídaně. Následovali samozřejmě další hry. Pak následovalo vyhodnocení jednotlivých skupin. Nejvíc Vyvolenek měla skupina, kterou vedl Rys. Zip nám dal také internetovou adresu na které máme možnost dále soutěžit jako Vyvolený. Pak si každý zabalil a vyrazili jsme na autobus, který nás bez problémů dovezl až do Liberce.