Tábor 2001 30. 6.-20. 7. 2001
Vedení:Zip, Jack, Krab, Medvěd, Kiwi, Muf, Svišť, Pavouk, Kim
Členové: Mloci: J.R., Lišák, Milo, Hugo, Klokan, Honza, Čili, Mamut
Tučňáci: Křižák, Králík, Bobr, Poletuška, Radar, Kobra, Fufík
Rok se s rokem sešel a přišlo vysvědčení a s ním i konec školy, ale pro nás něco začínalo. Začínal pro nás tábor. V sobotu jsme se sešli na nádraží ČSAD a po rozloučení s rodiči jsme odjeli na náš tábor do Vápna. Program prvních dnů byl jasný. Museli jsme si postavit vše, v čem jsme měli tři týdny bydlet. Asi čtvrtý den nám začala celotáborová hra, na kterou jsme se připravovali již přes rok. NATO nám shodilo padák s vysílacím a přijímacím zařízením, kterým jsme měli podávat velení NATO informace o plnění úkolů, které nám zadávali. Úkoly nebyly lehké a prověřovali jak naši šikovnost, zručnost, sílu, ale i schopnost přemýšlet. Celá tato hra vyvrcholila ke konci tábora, kdy jsme se vydali na třídenní výpravu a našim úkolem bylo nalézt CD s tajnými informacemi o jaderné zbrani. Po dlouhé cestě se nám opravdu podařilo toto CD nalézt a jeho obsah jsme přehráli pomocí CD-ROMky do centrály NATO. Po splnění náročného úkolu jsme byli také náležitě odměněni. Ale tato celotáborová hra nebyla jediným programem tábora. Hráli jsme spoustu zajímavých her, ale dozvěděli jsme se i mnoho nového o přírodě. Naučili jsme se poznávat kytičky a stromečky, první pomoc, základy uzlování, šifrování, ... Tři týdny však uběhly jako voda a tábor nám nemilosrdně skončil. Nezbývalo nám nic jiného, než si zabalit a jet domů. Všichni jsme se v pořádku vrátili a věřím, že se zase všichni společně uvidíme za rok na táboře.