Svojsíkův závod 8. 5. 2000
Vedení:Muf, Jack
Členové: Mloci: J.R., Miloš, Hugo, Slávek, Lišák, Bizon, Pepino, Matěj
Tučňáci: Křižák, Poletuška
Dne 8.5. 2000 se každoročně koná Svojsíkův závod, což je prověrka skautských znalostí, které se hodí i v běžném životě. Každý druhý rok je tento závod postupový, takže se oddíly mohou dostat i do celostátního kola. Letos však nebyl postupový ročník, proto se tato akce konala pouze v rámci okresů. Místo konání bylo v okolí Ještědu. Zúčastnilo se jí několik středisek z celého okresu. Dohromady to čítalo asi 15 posádek, které byly vybrány s jednotlivých oddílů. Za náš oddíl nastoupila hvězdná sestava ve složení: J.R., Křižák, Miloš, Hugo, Lišák, Slávek. Překvapili na celé čáře a vyhráli zasloužené první místo, což zdaleka nikdo nečekal. Letošní ročník byl výjimečný v tom, že závod byl pojat ve formě hry na motiv Bitvy o Anglii. Proto některé soutěžní disciplíny byly až kuriózní. Závodníci vypadali spokojeně, a bylo na nich vidět že se těší na další ročník Svojsíkova závodu. Mezi další účastníky této výpravy patřili: Jack, Muf, Poletuška, Bizon, Pepino a Matěj.