Vánoce na Kristiánově 16.-19. 12. 1999
Členové: Mloci: Miloš, Hugo, Slávek, Lišák, Nesquik, Bizon
Tučňáci: Křižák, Balvan, Sysel, Zajíc, Mrkef, Radar
Zápis do kroniky Zapsal: Hugo
První den Všichni jsme se setkali v 15:50 na MHD. Vyjeli jsme autobusem číslo 18 na Českou chalupu. Od té jsme šli pěšky až do Kristiánova. Cesta nebyla zase tak náročná. Když jsme dorazili na chatu, tak jsme se zabydleli. Pak jsme hráli různé hry dokud jsme nešli spát. Druhý den Druhý den jsme všichni vstali v 7:30. Šli jsme se nasnídat. Po snídani byl program. Byl v různých bodech. Některé vám napíšu: Skládání, kimovka, čich, chuť, sluch, najít strom poslepu, třídění mincí atd. Každá družina si vystřídala vedoucího. Dopoledne měli Mloci Kiwiho a Mloci Zipa. Odpoledne měli Mloci Zipa a Tučňáci Kiwiho. Potom jsme byli ve společenské místnosti u krbu. A potom jsme šli hrát hru s názvem „Franta“. Všude po chatě byli lístečky kde bylo napsáno jak a co měl uprchlík Franta na sobě. Podle těch lístečků ustrojili jednoho člena družiny. Potom jsme šli spát. Třetí den Třetí den jsme vstali asi v 8:00. Šli jsme se nasnídat. Po snídani byl zase program: Eskymácká honička, anděl, po obědě kožešiny a živý Betlém. Potom byl odpočinek až do večeře s vánoční atmosférou. Po ní jsme lili olovo a pouštěli svíčky na lodičkách. A potom jsme šli do lesa za Ježíškem, který nám dal mnoho dárků. Potom jsme šli spát. Čtvrtý den jsme se probudili v 10:00. Šli jsme na snídani. A po snídani jsme balili. Pospíchali jsme, jelikož by jsme nestihli autobus. V Liberci byla ukončena výprava.