Výprava do Vápna 11. 12. 1999
Trasa:Hamr na Jezeře - Sochor - Louže - Kravín - Tábořiště na Zábrdce - Nový mlýn - Pinka - Vlachové - Osečná
Vedení:Zip, Kiwi, Kim, Pavouk
Členové: Mloci: Miloš, Hugo, Slávek, Nesquik, Lišák
Tučňáci: Křižák, Králík, Mrkef
Zápis do kroniky Zapsal: Hugo
Všichni jsme se sešli v 7:45 na ČSAD. Potom jsme jeli autobusem až do Hamru, odkud jsme šli pěšky až do Vápna. První zastávky byla u Sochora. Cestou jsme šli k takovému menšímu jezírku. Tam byla svačina. To jezírko, to bylo něco pro Miloše. Našel hadici a tou mlátil do zamrzlého jezírka. Odtamtud jsme šli bez velké přestávky až do Vápna. Cestou jsme se vyváleli v seníku. Ve Vápně jsme si opekli buřty a ustrojili stromeček. A pak jsme šli do Osečné na autobus. Cestou jsme se podívali do Mušličkové jeskyně. Kluci si našli bambusové klacky, které dosahovali do výšky 2 metry. Z Osečné jsme jeli autobusem až do Libce, kde skončila výprava.