Horolezecká výprava 28. 4. 2001
Vedení:Zip, Muf, Medvěd, Jack, Pavouk, Kim, Svišť
Členové: Mloci: J.R., Lišák, Miloš, Hugo, Klokan, Honza, Mamut, Čili
Tučňáci: Králík, Bobr, Radar, Kobra, Poletuška
Na této výpravě jsme si ozkoušeli základy lezení a slaňování. Po ránu jsme se sešli v Lidových sadech v tomto složení: Zip, Medvěd, Jack, Pavouk, Kim, Muf, Svišť, Králík, Bobr, Radar, Kobra, Poletuška, J.R., Lišák, Miloš, Hugo, Klokan, Honza, Mamut a Čili. Společně jsme vyrazili směrem ke starému lomu. Zde Muf nejdříve vysvětlil základy lezení a ukázal nám různé horolezecké vybavení. Pak jsme již přešli k tomu nejdůležitějšímu. Začali jsme slaňovat. Muf našel pěknou rovnou a kolmou skálu vysokou asi patnáct metrů, na které jsme měli slaňovat. Celé slaňování proběhlo bez problémů a ozkoušeli si ho všichni (dokonce i Svišť). Když si všichni dostatečně vyzkoušeli slaňování, začala druhá část programu a to lezení. Muf opět vybral skálu vhodnou na lezení a nyní si každý zkusil, že nahoru je to těžší než dolů. Když jsme i toto ukončili zabalil si Mufák své veškeré vybavení a my jsme se vydali splnit náš tajný úkol. Měli jsme najít tajnou schránku, ve které nám vedení NATO zanechalo nějakou zprávu. Opravdu jsme po chvíli hledání našli videokazetu a tak jsme si ji šli přehrát do klubovny. Co jsme na ní viděli Vám samozřejmě napsat nemůžu, protože tato informace podléhá nejvyššímu stupni utajení. Nakonec jsme se u klubovny rozešli všichni spokojeně domů.