Na Císařský kámen 31. 3. 2001
Vedení:Zip, Jack, Krab, Pavouk, Kim
Členové: Mloci: J.R., Lišák, Miloš, Mamut, Klokan
Tučňáci: Křižák, Bobr, Fufík
Sešli jsme se po ránu na nádraží ČD v tomto složení: Zip, Jack, Krab, Pavouk, Kim, Křižák, Bobr, Fufík, J.R., Lišák, Miloš, Mamut a Klokan. Již ve vlaku začala první hra. Každá družina vystoupila na jiné zastávce (Tučňáci v Jeřmanicích a Mloci v Rádle) a jejich společným úkolem se bylo dostat co nejrychleji na Císařský kámen. Obě dvě družiny tento úkol zvládli, ale přece jenom o něco rychlejší byli Tučňáci. Na Císařáku jsme se najedli a hned byla další hra a to, že si každá družina musela postavit co nejvyšší stavbu, ale pouze z klacků. Poté jsme se vydali na další cestu. Na nedaleké louce jsme se zastavili a hráli jsme několik her na louce. Další naše cesta vedla na Mojžíšák. Po cestě jsme se ještě zastavili a rozdělávali jsme ohně a každý si opekl buřta. Vzhledem k tomu, že jsme již neměli tolik času, vydali jsme se směrem k Liberci. Těsně před Vescem jsme ještě viděli parašutisty, jak přistávají na louce. Pak jsme se již vydali přes Vesec do Rochlic, kde jsme také výpravu ukončili a rozešli jsme se domů.