Mariánskohorské boudy 26.-29. 10. 2000
Trasa:Josefův Důl - Mariánskohorské boudy - protržená přehrada - Josefův Důl - Liberec
Vedení:Zip, Medvěd, Pavouk, Kim, Fatima
Členové: Mloci: J.R., Lišák, Miloš, Hugo, Klokan, Nesquik, Čili, Honza
Tučňáci: Křižák, Králík, Bobr, Kobra, Mrkef, Radar
Jakožto každý rok, tak i letos jsme o podzimních prázdninách vyjeli na vícedenní výpravu. Tentokrát jsme jeli na Mariánskohorské boudy. Tato výprava byla společná i pro vlčata. Ve čtvrtek ráno jsme se sešli v 950 na nádráží ČD v tomto složení: Zip, Medvěd, Pavouk, Kim, Fatima, Křižák, Králík, Bobr, Kobra, Mrkef, Radar, J.R., Lišák, Miloš, Hugo, Klokan, Nesquik, Čili, Honza, Kvíčala, Zubr, Tonda, Matěj a Kryštof. Vyrazili jsme vlakem do Josefova Dolu a vydali jsme se na Mariánsko horské boudy. Zde jsme se zabydleli a odpoledne jsme si zahráli několik her. Poté propukla první větší hra, každá skupina musela si najít dřevěné tyčky na draka, které byli rafinovaně ukryté na protržené přehradě. Večer, jakožto každý večer, jsme hráli různé logické deskové hry. V pátek ráno jsme zahájili olympiádu, kde mezi sebou soutěžili družstva v mnoha různých disciplínách. Večer kromě již zmiňovaných her, proběhla ještě noční odvahovka. V tuto dobu přijeli také naše posily a to Jack, Svišť a Meke. V sobotu ráno jsme vyhlásili soutěž o nalezení dalších potřeb na sestavení draka. Tentokrát se museli skupiny vydat podle orienťáku k potřebnému materiálu. Všichni to i přes malé potíže nakonec našli. Odpoledne byla dohrána olympiáda a začalo se stavbou draků pod vedením Mekeho. K večeru byli všichni draci již hotoví a opravdu se povedly. Večer opět zakončili stolní hry. V neděli ráno jsme vyhlásili vítěze olympiády. Vítěznou skupinou se stali: Králík, Bobr, Mrkef, Lišák, Kvíčala a Matěj. Tato skupina dostala pěknou výhru, ale ani ostatní skupiny nepřišly zkrátka. Poté jsme již pilně balili a vydali jsme se na cestu zpět do Josefova Dolu. Tak jsme nasedli na vlak a úspěšně jsme dojeli až do Liberce. Už se těším na příští rok.