Šíp krále Alexandra 14. 10. 2000
Vedení:, Zip
Členové: Mloci: J.R., Lišák, Miloš, Hugo, Klokan, Čili, Honza
Tučňáci: Křižák, Bobr, Radar, Poletuška, Kobra, Fufík
Tato celostředisková výprava začala vlastně již v pátek večer, kdy byl sraz všech účastníků v naší klubovně. Zde se objevil slavný americký milionář Bill Gates a od něj jsme se dozvěděli, že do své sbírky hledá ztracený šíp krále Alexandra. Nabídl nám za něj velkou odměnu, a tak jsme neváhali a hned v sobotu ráno jsme vyrazili vlakem směrem na Frýdlant. Celé středisko bylo rozděleno na pět týmů, kvůli lepší operativnosti. Každá ze skupin vystoupila na jiné zastávce a měla se vydat směrem na Farskou louku. Cestou plnila nejrůznější úkoly. Hlavní boj mezi skupinami proběhl až na Farské louce. Zde se soutěžilo o jednotlivá písmenka zprávy, která nás měla dovézt k Šípu krále Alexandra. Kolem jedné hodiny odpolední se jedna skupina konečně probojovala ke všem písmenkům a mohla vyrazit hledat drahocenný poklad. Po chvíli se to podařilo i dalším skupinám. Cesta k pokladu však nebyla nijak lehká. Nejdříve jsme potkali starého vandráka, který nám dal informaci, kde hledat mapku k Šípu. Po nalezení mapky, toto hledání bylo již opravdu primitivní. Ve vítězné skupině byli: Lišák, Miloš, Klokan, Honza, Kobra, Fufík a ještě asi dva lidé, patřící k jinému oddílu. Po této skvělé hře jsme se pomalu (již dohromady) odebrali na vlakovou zastávku v Oldřichově v Hájích. Odtud nás již vlak bez problémů dovezl do Liberce.