Výprava na Sychrov 16. 9. 2000
Členové: Mloci: J.R., Lišák, Miloš, Hugo, Klokan
Tučňáci: Křižák, Králík
Nováčci: Honza
Když jsme se ráno sešli na nádraží ČD vyrazili jsme vlakem do Sychrova. Kousek odtud je zámek se stejným jménem, který jsme měli v plánu navštívit. A tak se také stalo. Zrovna tu probíhala ukázka historického šermu, a tak jsme se podívali jak spolu zápasí stateční rytíři. Po skvělém představení jsme se vydali směrem na Klamornu. Nyní byla vyhlášena první hra. Úkolem každé družiny bylo dostat se podle mapy na Klamornu co nejrychleji a sami a zde zapálit oheň. Obě družiny dorazili prakticky ve stejný čas a v rozdělávání ohně byly obě družiny taktéž stejně dobré a tak jsme nemohli vyhodnotit jasného vítěze. Po delším odpočinku jsme se vydali do Dehtár, kde bylo úkolem všech, nepozorovaně sledovat naše rovery. Nejúspěšnějším se to dařilo asi dva kilometry. Nyní nás již tlačil čas a tak jsme se vydali velmi rychle do Hodkovic na vlak. Poslední kilometr jsme již opravdu dobíhali, ale stihli jsme to. A tak jsme se vydali vláčkem zpět do Liberce.