Svojsíkův závod - celostátní k 11.-14. 9. 2003
Členové: Mloci: Křižák, JR, Radar, Lišák, Mamut, Králík, Čili, Dale
Tučňáci:
Zápis do kroniky Zapsal: Králík
Vzhledem k tomu, že „Svojsíkáč byl“ až v Broumově – Bylnice, kdesi na Moravě, jsme měli sraz už ve čtvrtek odpoledne v klubovně. Přespali jsme v klubovně a brzo ráno (asi v šest hodin) jsme vyrazili na vlakové nádraží. Přestože jsme měli jízdenku až do Broumova, museli jsme několikrát přestupovat (Pardubice, Olomouc a nějaká další místa). Na broumovské nádraží jsme dojeli asi v 5 hodin a spěchali jsme na slavnostní zahájení. Naštěstí pro nás přijeli auty a tak jsme to v pohodě stihli. Po zahájení jsme šli do obrovské tělocvičny, kde byli všichni ubytováni a vybalili si věci. Pak jsme šli hrát fotbálek a basket. Do nočních hodin jsme si opakovali některé věci a asi o půlnoci jsme šli spát. Ráno jsme vstali, šli na snídani a na ranní nástup, který byl v hradě na kopci. Vyšplhali jsme tam, dostali jsme pořadové číslo a byli seznámeni s pravidly a startem. Přes startem jsme si opakovali a hráli fotbal a nakonec jsme se připravili na start. Na startu nás zkontrolovali, řekli nám, že nemáme stejné kroje a poslali nás dál. Další stanoviště byla orientace a používání mapy. Tam jsme si zakreslili mapu závodu a do slepé mapy města České republiky. Následovali stanoviště první pomoci, orienťák, zvířata, souhvězdí, morseovka, materiální zručnost, hádanky, ohně (měli jsme přepálit provázek, foukal vítr tak jsme ho nepřepálili. Pak ještě měl jeden člověk zabouchat kůl půl metru pod zem – to jsme měli dobře), odhad vzdálenosti, uzle (uvázat turbánek a uzel přátelství) a tajná disciplína, poznávačka bylin a pak byl cíl. Vrátili jsme se do tělocvičny, převlékli se a šli do bazénu. Odtamtud jsme odešli a šli na večeři. Pak byl večerní nástup a nějaké přestavení až dlouho do noci. Ráno byl po snídani nástup a vyhlášení vítězů. Byli jsme 9. z celé ČESKÉ REPUBLIKY! Poté jsme si rychle sbalili a pospíchali na vlak. Stihli jsme ho a v Liberci jsme byli v půl jedné v noci. Byli tam J.R, Křižák, Lišák, Mamut, Králík, Dále a Čili.