Tábor 2019 29. 6.-19. 7. 2019
Trasa:naše tábořiště ve Vápně
Vedení:Zip, Klíšťák, Beebob, Net, Krtek, Soptík, Bizon, Loutka, Neuro, Rak, Vítek, Grizzly, Smíšek, Opic, Gepard, Marvin, Jenda, Roxtidy, Kim, Chip, Tim, Adrax, Králík, Pája, Honzík, J.R., Křižák, Jack, Chechta, Muf, Méďa, J.R., Křižák
Členové: Mloci: Šípek, Šimon, Radim, Filip, Brouk, Echo, Honza, Dave, Emet, Soudek, Vašek, Kuba, Leo
Tučňáci: Henry, Šmuel, Kaktus, Vlk, Svišť, Medík, Žralok, Medvěd, Jestřáb, Hobit, Krumpáč, Myšpulín, Kelt
Zápis do kroniky Zapsal: Dave
Čtvrtek 11.7.2019:
Den jako vždy začal rozcvičkou, tu si vzal Emet. K snídani byla vánočka s kakaem. Poté následoval nástup, vlajku vytahovali Soudek, Emet a Hobit, protože měl kartičku. Proběhla kontrola úklidu a konec nástupu. První blok se jmenoval Beatles, byla to nalejvárna s Honzou od Vlčat. Také tam byl Ron, ten je od Heuréky. Ukázali jsme si, jak se loví hmyz a k čemu je. Suchozemský je pro mě zajímavější. Všechny to bavilo, ke svačině byl perník, najedli jsme se a šli na druhý blok. Ten byl o popovídání si s „polostaršími“ se Zipem o oddíle a táboře, zatímco mladší a starší hráli lakros. K obědu byl párek s čočkou a zelnačka. Já jsem přišel pozdě a čočka došla, tak jsem měl chleba. O poledňáku jsem si plnil stezky, na dražbě jsem si koupil „vykoupení z ranní služby“ od Medvěda. Třetí blok byl „Fake news“ aneb bezpečnost na internetu. Roveři nám ukázali trailer na film „V síti“ a poté jsme si říkali, jak se pohybovat na internetu. Udělali jsme si kartu „skautbook“, což nahrazovalo Facebook. Řekli jsme si, co jsme tam napsali dobře a co ne. Pak jsme si chatovali s „neznámým“. Ke svačině byl chleba + Rama + sýr. Čtvrtý blok se jmenoval „Svojsík je tu“. Říkali jsme si skautské zákony, frčky a loga. Na konci bloku jsme stavěli velikou lilii ze šišek kolem lípy. K večeři byla krabí a ředkvičková pomazánka. Po večeři jsem střílel za vzduchovky. Na nástupu se rozdaly dopisy. Vlajku stahovali Emet, Vašek a Myšpulín. Myšpulín a Vašek za splnění přijímací a nováčkovské zkoušky a Emet za splnění dvou dovedností. Proběhla lékárna a Zip byl rád, že se Broukův palec zlepšil. Já, jako vždy, jsem zůstal v lékárně poslední. Na potlachu nám ještě Honza povídal o broucích. Pak jsme šli spát a v noci pršelo.
Dave

Sobota 13.7.2019:
Ráno jsme měli službu, byla to Šípkova poslední služba ve funkci rádce, proto vzbudil jenom ty lidi, které potřeboval – mě, Filipa, Lea. Potom se zved sám Soudek a Šimon. Dokonce nevzbudil ani rovery. Soptík se bál, že nemáme namazané rohlíky. Ale my ho překvapili a sami jsme namazali 240 rohlíků. Dále nám služba celkem šla bez něčeho zajímavého až do oběda, kdy Medvě dostal úžasný nápad, že si ukradne termix, tak mu Grizzly dal hrnec. Čtvrtý blok byli naše hry. Zrovna ji měl Svišť *- takovou na chování. Po večerním nástupu jsem šel do lékárny, kde mi Jenda sundal náplast z mého bolavého prstu, kde mi zarůstá nehet. Nebylo to lepší a vypadalo to, že pojedu na chirurgii. A taky že jsem jel. Nyní na ní sedím a plním si tenhle úkol. Ten prst mě stále bolí.
Brouk
Videa