Výprava na Smrk 8. 9. 2018
Trasa:Nové Město pod Smrkem - Smrk - Nebeský žebřík - Hubertka - Bílý Potok (- Smědava - Kristiánov - Maliník - Lidové sady)
Vedení:Beebob, Opic, Bobr, Soptík, Jenda, Piškot, Zip, Net, Gepard, Bizon, Grizzly, J.R., Ráďa
Členové: Mloci: Šípek, Šimon, Radim, Filip, Honza, Dave, Emet, Soudek, Vašek 2
Tučňáci: Henry, Šmuel, Vlk, Svišť, Kuba, Hobit, Krumpáč
Zápis do kroniky Zapsal: Beebob
Tradiční výpravou jsme letos zahájili nový "skautský" rok ve velikém stylu - a hodně nám k tomu tentokrát pomohlo krásné počasí! Při výstupu na vrchol hory Smrk k nám bylo zářijové sluníčko doslova shovívavé. Jakmile jsme ale sešli dolů z rozhledny, mraky se rozehnaly, a nám se tak otevřely nádherné výhledy po celých Jizerských horách. Letošní 1. Mustang roku pak připadl za přinesení nejdelší účtenky Šmuelovi (účtenka měřila úctyhodných 7 metrů!). No a tradiční soutěž mezi rovery "kdo ponese v příštím roce na vrchol Smrku dlažební kostku" vyhrála po třech kolech házení kostkou Papka. Ačkoli je potřeba zmínit, že Bizon měl k hlavní ceně této oblíbené soutěže také velice blízko. :-) Část našich členů se pak vydala delší trasou až do Liberce, za což si samozřejmě zasloužili o něco vyšší Mustangové ohodnocení než ostatní. Do Lidových sadů pak spokojeně unavení dorazili kolem osmé hodiny večer. :-)