Výprava se slaněním 2. 6. 2018
Trasa:Hoření Paseky - studánka Frantina - vyhlídka Karoliny Světlé - Černý vrch - NS Ještědský paradox - skokanské můstky - Horní Hanychov
Vedení:Kim, Bobr, Králík, Marvin, Krtek, Loutka, Zip, Míša
Členové: Mloci: Jenda, Filip 2, Honza, Dan, Vašek 2
Tučňáci: Medvěd, Jestřáb, Kuba, Kryštof
Zápis do kroniky Zapsal: Filip 2
Všichni, kteří měli zájem si splnit úkol ve stezkách týkající se slaňování, se první červnovou sobotu vydali na výpravu tomu určenou. Počasí nám přálo, a proto jsme se společně vydali z Hořeních Pasek přes Ještědský hřeben, kde jsme cestou všichni vesele slaňovali u vyhlídky Karoliny Světlé. Vzhledem k omezenému počtu souběžně slaňujících si čekající mohli krátit čas plněním jiných úkolů ve stezkách nebo přijímací a nováčkovské zkoušce. Úkoly, které jsme si nejvíce plnili, se týkaly dovednosti „Mé pohybové schopnosti“, protože to byla příležitost ke splnění celé dovednosti (proč taky ne, když nejsložitěji plnitelný povinný úkol – slaňování – jsme si právě splnili). Starší se poté oddělili a pokusili si skálu vylézt. Pro všechny byl určitě pořádný zážitek také sestup po sjezdovce, který na nás čekal po výstupu po strmé lesní cestě. Orientační a plánovací schopnosti vedoucích nezklamaly, a proto jsme dorazili do Hanychova společně, včas a v pořádku.