Jarní superprázdniny v… 7.-12. 2. 2016
Trasa:Skautská klubovna střediska Jilm v Jilemnici
Vedení:Zip, Net, Králík, Soptík, Gepard, Opic, Neuro + Sika, Karboš, Čmelda, Frenkáč, Claudie, Můra
Členové: Mloci: Jenda, Bizon, Smíšek, Lukáš
Tučňáci: Mára, Krtek, Kaktus, Šmuel, Vlk, Martin, Henry
Zápis do kroniky Zapsal: Jenda
Den 1. (Neděle)
7.2. jsme dorazili (jeli jsme i s 28 = holkama) na autobusové nádraží a chvíli potom jsme vyrazili. Cesta měla trvat cca 2 hodiny, ale protože jsme nezastavovali, tak jsme dorazili do Jilemnice asi po hodině. Z autobusového nádraží v Jilemnici jsme se vydali, do skautské klubovny kde jsme bydleli. Zajímavostí ve chlapecké ložnici byly troj-palandy. Po příjezdu jsme vyplnili první dotazníky a prošli lékařskou prohlídkou. K večeři jsme měli párky s chlebem. Po večeři jsme se koukali na film: Kapitán Amerika návrat prvního Avangera, a šli jsme spát.

Den 2. (Pondělí)
Budíček byl každý den mezi 8:00 a 8:30. Nyní jsme měli za úkol vymyslet název skupiny a namalovat plakát. Vznikly nám čtyři týmy: super skauti, Syrští skauti, Net královny a legend-wait-deary team. Po té následovaly psychotesty (hmat – modelování z modelíny, zrak – promítání obrázků na zeď, sluch – zvukové pexeso, poslech zvuku, čich a chuť – ochutnávání a očichávání vzorků). Následovaly testy kapacity plic (výdrž pod vodou), balanc (kladina), kondice (udržení novin na břiše při běhu), střelba (papírovými koulemi). Po vymýšlení, vyrábění a testech byl oběd = těstoviny s protlakem. Po obědě byl pochopitelně polední klid. Potom jsme podepsali smlouvu se společností Super MED. Následovala přeměna DNA (poslepu podání látky, která provedla změnu DNA, odvedení do vedlejší místnosti). Otestování kvality přeměny (Riskuj)po něm večeře = hamburgery. Po večeři následovalo plnění stezek.

Den 3. (Úterý)
Po snídani jsme vyrobili ochranné schránky na naše super DNA. Následně jsme šli na výlet a uložili DNA materiál na tajné místo (+ byly různé hry). Když jsme se vrátili do chaty, vyrobili jsme modely základny z papíru ve 3D. K obědu byla rýže s omáčkou. Následovala prezentace jednotlivých skupin (Legend-wait-dary, Net je královna, Super skauti, Syrští skauti). Po té následovala výroba vlastní nástěnky, na kterou by lidé psali svoje problémy a mi jim pomáhali. Po vyrobení jich již tam pár bylo a tak jsme se je snažili vyřešit (ve stylu černých historek). Po jejich úspěšném vyřešení jsme povečeřeli fazole. Následovalo (po večeři) předčítání knihy pana Foglara.

Den 4. (Středa)
Ráno jsme dostali za úkol sesbírat několik informací a vzorků po městě. Při téhle hře jsme objevili skryté kvality města Jilemnice. Hra vydržela na celé dopoledne. K obědu byla bramborová kaše s holandským řízkem a okurkou. Po obědě jsme se vydali na dvě hodiny do Jilemnického bazénu. Při cestě zpátky jsme chytili padoucha, odvedli ho s námi do chaty a provedli výslech. Po výslechu byly hry na otestování našich super schopností (povětšinou se záchranou psíka:)), za každou výhru i druhé místo obdržela daná skupina samolepku na svou nástěnku.

Jenda odjížděl předčasně již ve středu a tak zbytek programu si můžete prohlédnout v kronice.
Videa
Legend-wait-dary