Výprava na Smrk 3. 9. 2005
Trasa:Nové Město pod Smrkem – Smrk – Smědava – Kristiánov – Nová Louka – Maliník – Česká chalupa - Liberec
Vedení:Kim, Zip, Radar, Lišák, Králík, Bobr, Dale, Honza, Kobra, Honzík
Členové: Mloci: Opic, Rak
Tučňáci:
Zápis do kroniky Zapsal: Klíšťák
Jako každý rok tak samozřejmě i letos vedla naše první a taky nejnáročnější výprava přes nejvyšší horu Jizerských hor - Smrk. Sešli jsme se na nádraží společně s ostatními oddíly ze střediska. Vlakem jsme společně dojeli do Nového města p. Smrkem a odtud jsme se vydali na smrk. Počasí se nám tentokrát přálo a proto byl samotný výstup snažží. Na vrcholu jsme si dali menší svačinku a vyhlásili soutěž o první Mustang roku. Úkolem bylo přinést co nejhlučnější věc. Překvapivě ho získal Luck pomocí píšťalky. Pak už nic nebránilo tomu aby jsme jsme pokračovali dále na Smědavu. Na Smědave jsme svačili a odpočívali a pak jsme pokračovali dále na Kristiánov Novou louku. Zde byl rovněž odpočinek a dále jsme pokračovali do Bedřichova, na Maliník, na českou chalupu a do cíle naší výpravy Lidových sadů. Zde se rozdali Mustangy a první výprava roku byla samozžejmě zakončena pokřikem.