Výprava do tělocvičny 21. 3. 2015
Tučňáci: Grizzly, Šmuel, Svišť, Vlk, Martin
Nováčci: Kluci z 26. oddílu: Veno!, Pulec, Zlaťák, Jirka
Zápis do kroniky Zapsal: Klíšťák
Výprava do tělocvičny byla dříve tradiční celostřediskovou akcí, postupem času se však od této tradice upustilo a nyní se již do tělocvičny podíváme jen občas a v mnohem menším počtu. V sobotu 21.3.2015 jsme však tuto tradici trochu oprášili a vyrazili společně s 26. oddílem do tělocvičny na ŽŠ Vrchlického. Nejprve jsme se rozcvičili a řekli si něco k pravidlům fair-play. Pak jsme se rozdělili do čtyřech družstev – jedno utvořili kluci z 26. oddílu s Alfrédem v roli kapitána. Zbylá tři družstva jsme sestavili my s Králíkem, Klíšťákem a Zipem v čele. Prvním kláním, ve kterém jsme se utkali, byl florbal. Každé družstvo hrálo s každým hned dvakrát, jeden zápas trval 5 minut. Takto jsme se zabavili až do oběda, který jsme všichni po takové námaze snědli s velkou chutí. Další disciplínou, ve které jsme změřili své síly, byl sálový fotbal. A nebyla by to výprava do tělocvičny, kdybychom si ještě na konci nezahráli klasického „zapamatováka“ – tedy vybíjenou, při které si člověk musí zapamatovat toho, který ho vybil. Pak už jen převléct, zamknout tělocvičnu, vyrazit domů a řádně si po takové námaze odpočinout!