Velikonoční výprava 25.-28. 3. 2005
Členové: Mloci: Honza, Roxtidy, Šíp, Pompo, Kryštof, Marek
Tučňáci: Dale, Cvrček, Beebob, Opic, Luck, Rak, Kája
Zápis do kroniky Zapsal: parsifal
Jako každý rok, tak tento, byly Velikonoce celostřediskové. Všichni jsme se sešli na ČD brzy ráno. Všichni kluci s sebou měli, alespoň doufám, pomlázku ke zkrášlení holek na velikonoční pondělí. Tyto Velikonoce měly téma vojenské mise neboli „Black Hawk Down“.

1.den
Po přesunu s checkpointu „Alfa“ na stanoviště „Bravo“, neboli z nádraží ČD do města Desná jsme se měli přesunout do penzionu Vlasta neboli „Charlie“. To se povedlo pouze holkám, ale všichni kluci vystoupili o jednu stanici dříve a tak jsme šli jiným směrem. Nakonec jsme na stanoviště Charlie došli. Šli jsme se zabydlet do pokojů a po chvíli všichni měli sraz ve společenské místnosti. Tam jsme vyslechli poslední slova pilota vrtulníku, který sestřelili.Velitel Čup nás rozdělil do šesti skupin, ve kterých jsme se vydali po stopách protivníka. Byla to náročná cesta, protože nejmladší a nejmenší člen skupiny byl batoh, který se neměl dotknout země. Vyšli jsme na cestu do vesnice Souš, šli jsme podél řeky lesní a zasněženou cestou. Nazpátek jsme šli po pořádné cestě. Na cestu jsme navíc měli z papíru vyrobit baterku , vodu, zbraň. Po návratu jsme dostali večeři a šli jsme spát.

2.den
Druhý den začal rozcvičkou, kterou jsme měli plnit ve skupině, např.: donést šišku nebo postavit sněhuláka. Během dne se hrály nejrůznější hry, jako sbírání min na cestě a další zábavné hry. Během dne jsme zjistili pozici nepřítele na nedalekém kopci, na kterém se nalézala a místní kaplička. Ti tam měli svačinu, kterou jsme snědli. Osvobodili. Po skončení kouličkové bitvy jsme si odpočinuli a hráli jsme různé hry ve sněhu. Večer jsme měli za úkol předvést nějakou pohádku a pak byly další hry.

3.den
Po snídani šlo celé středisko ven a kluci pořádně sežíhali holky, které nám za to daly vajíčka a čokoládové dobroty. Zanedlouho potom jsme vyrazili na vlak, který nás odvezl zpět do Liberce.